Rygoje kanadiečiai laimėjo aukso medalius

Latvijos sostinėje Rygoje vykusio pasaulio ledo ritulio čempionate aukso medalius laimėjo Kanados ledo ritulio rinktinė, baigiamosiose varžybose rezultatu 3:2 (0:1, 1:0, 1:1, 1:0) įveikusi Suomijos komandą.Tačiau aukso medalius kanadiečiai užsikabino, tik per pratęsimą pelnę auksinį įvartį.

Vykusios permainingos ir atkaklios rungtynės prasidėjo sėkmingiau Suomijos ledo ritulininkams, tačiau Kanados sportininkai sutelkę visas savo jėgas ir sportinį meistriškumą sugebėjo prisivyti suomius. Jau antrojo kėlinio pradžioje kanados žaidėjai atstatė pusiausvyrą po Maxo Comtois`o įvarčio.

Po gana įspūdingo ir lygiaverčio abiejų komandų žaidimo bei lygaus rezultato po trečiojo kėlinio, buvo paskelbtas pratęsimas. Pagal naują pasaulio čempionatų formatą finale pratęsimo metu buvo žaidžiama 3 prieš 3 iki auksinio įvarčio. Jį Kanados ledo ritulininkai pelnė 7-ąją pratęsimo minutę.

Kanados rinktinė čempionatą pradėjo trimis pralaimėjimais, bet vėliau ketvirtfinalyje laimėjusi prieš Rusijos komandą, o pusfinalyje įveikusi JAV ledo ritulininkus, gavo teisę kovoti baigiamosiose varžybose.

Kanadiečiams tai buvo 27-asis aukso medalis pasaulio čempionatų istorijoje. Birželio 6-ąją, tą patį sekmadien,į bronzos medalius iškovojo JAV ledo ritulininkai, kurie rezultatu 6:1 sutriuškino Vokietiją.