Italijos rinktinė ”Azzurri” – naujoji Europos čempionė

Liepos 11, sekmadienį, Eurofutbolo 2021 baigiamosiose varžybose Londono „Wembley“ stadione vykusių Italijos ir Anglijos varžybų pagrindinis laikas ir pratęsimas baigėsi lygiosiomis 1:1 (0:1), o 11 metrų baudinių serijoje užtikrinčiau pasirodė italai, laimėję 3:2.

Akimirkos iš Eurofutbolo 2021 baigiamųjų varžybų: dėl nugalėtojos vardo kovoja Italijos ir Anglijos futbolininkai

Italija po 53 metų pertraukos iškovojo žemyno pirmenybių auksą ir paliko nusiminusią Angliją. Neįtikėtina 11 metrų baudinių drama baigėsi Europos futbolo čempionatas, kurio baigiamosiose varžybose Italijos komandos žaidėjams sėkmė buvo palankesnė. Domenico Berardi, Leonardo Bonucci ir Federico Bernardeschi sumušė baudinius, o vartininkas Gianluigi Donarrumma atrėmė du smūgius, dar sykį Anglija sukirto į virpstą. Italija 3:2 baudiniais palaužė Angliją ir antrą kartą per šalies istoriją laimėjo Europos pirmenybių auksą. Lyg tyčia visus tris Anglijos baudinius nepataikė tie trys Anglijos futbolininkai, kurie aikštėje pasirodė rungtynių pabaigoje. Iš pradžių Marcus Rashford pataikė į virpstą. Jadon Sancho, taip pat pasirodęs aikštėje likus žaisti kelias minutes pratęsime, irgi smūgiavo neužtikrintai – jo smūgį atlaikė Italijos vartininkas. G.Donnarumma atrėmė ir paskutinį – penktąjį Anglijos rinktinės žaidėjo Bukayo Sakos smūgį. Nors Anglijos vartininkas Jordan Pickford irgi atmušė du baudinius, Anglijos futbolininkai lieka be nugalėtojo vardo. Komanda vienintelį kartą svarbiausiose varžybose yra laimėjusi 1966 metais, kai tapo pasaulio čempione. Jiems dabartinis prlaimėjimas skaudi akimirka,kai 60 tūkstančių žiūrovų akivaizdoje Vembley stadione triumfavo Robert Mancini treniruojami italai. Jie po 53 metų pertraukos tapo Europos čempionais. Italų rinktinė taip pat pratęsė ir nepralaimėtų rungtynių seriją iki 34.

Italai Europos čempionate pastarąjį kartą triumfavo tik 1968 m., tad šis apdovanojimas buvo itin lauktas.

Pirmą kartą istorijoje į finalą patekę anglai ir toliau turės laukti didžiojo apdovanojimo – pastarąjį kartą anglai triumfavo tik 1966 m. pasaulio čempionate.

Anglijos rinktinės sirgaliai nesusitaiko su pralaimėjimu: platina peticijas ir aktyviai jas palaiko, reikalaudami peržaisti Euro 2020 finalą. Jų manymu, sekmadienio dvikova buvo „nesąžininga“, o Italijos rinktinės kapitonas Giorgio Chiellini turėjo būti išvytas iš aikštės už Bukayo Saka „užpuolimą“. Po baudinių serijos ir nesėkmės Anglijos rinktinės strategas prisiėmė visą atsakomybę už nesėkmingą baudinių seriją.

O italų komandos, grįžusios namo su Eurpos čempionų taure, namuose laukė karališkas sutikimas, savų sirgalių sveikinimai.