„Žalgirio“ pergalė prieš „Chimki“

Naujuosius metus žalgiriečiai savo aikštėje Kaune pradėjo tikrai sėkmingai. Sausio 8 d. vakarą Kaune vykusiose varžybose su Maskvos „Chimki“ komanda Lietuvos „Žalgiris“ įsirašė šeštąją pergalę iš eilės ir pakartojo buvusį pasiekimą Eurolygoje, kurį pirmą kartą užfiksuoti pavyko prie Šarūno Jasikevičiaus. Kauniečių pergalė rezultatu 102:75 (22:20, 17:28, 39:13, 24:14) tuo pačiu pratęsė Rimo Kurtinaičio komandos nesėkmes. „Chimki“ klubas Eurolygoje paskutinis. Devynis pralaimėjimus iš eilės Eurolygoje patyręs Maskvos klubas į Kauną atvyko be savo prityrusių žaidėjų, bet pasiduoti neketino . Žalgiris“ iki pertraukos nusileido 39:48, bet trečiąjį kėlinį laimėjo net 39:13. Pralaimėjimas Kaune apmaudus „Chimki“ klubui ir dėl kitų priežasčių. Dabartinis „Chimki“ treneris Rimas Kurtinaitis yra rungtyniavęs „Žalgiryje“ beveik dešimt metų: 1982–1989, 1992 ir 1995–1996 metais. Su Kauno klubu jis buvo pasiekęs tuometinės Čempionų taurės varžybų finalą 1986 metais, kai „Žalgiris“ kovoje dėl stipriausios Europos komandos vairo nusileido Zagrebo „Cibona“.

„Chimki“ klube yra žaidę du dabartiniai žalgiriečiai. Paulius Jankūnas per karjerą vienintelį savo sezoną praleido būtent Pamaskvės klube 2009–2010 metais. Joffrey Lauvergne yra atstovavęs „Chimki“ 2014–2015 metais.
Eurolygoje „Chimki“ ir „Žalgiris“ varžybų aikštėje susitiko tarpusavyje 11 kartų. 8 susitikimų laimėjo Rusijos klubas, tris kartus – „Žalgiris“.

Šios „Žalgirio“ ir „Chimki“ dvikovos didvyriu tapo karjeros rungtynes sužaidęs prancūzas Joffrey Lauvergne. J.Lauvergne žaidė rezultatyviausią susitikimą Eurolygoje ir surinko 29 taškus. Su asmeniniu rekordu žaidimo aikštę paliko ir 8 rezultatyvius perdavimus atlikęs Marius Grigonis. Šis žalgirietis taip pat pridėjo 18 taškų. Po šių varžybų ir pralaimėjus Miuncheno „Baern“ krepšininkams, „Žalgiris“ Eurolygos turnyro lentelėje iš 6-osios vietos pakilo į penktąją.

Šį sezoną Martin Schiller treniruojamas „Žalgiris“ absoliučią daugumą pergalių pasiekė prieš komandas, esančias žemiau pirmojo aštuntuko brūkšnio.Taip pasiektos 9 pergalės iš 10-ies – kauniečiams iš apatinio turnyro lentelės komandų sąrašo nepavyko įveikti tik Tel Avivo „Maccabi“. Susitikimas su Izraelio klubu baigėsi beviltiška nesėkme 57:85.Tuo tarpu iš pirmojo aštuoneto komandų pavyko įveikti tik Miuncheno „Bayern“ klubą, kai namie lemiamu metimu pergalę 74:73 išplėšė Marius Grigonis. Ar sėkmė neapleis žalgiriečių, parodys netolima ateitis.

“Žalgirio” ir  “Chimki” varžybų metu salėje tikrųjų sirgalių nebuvo. Jų vietas užėmė tik popierinės pieštos figūros. Bet ir be sirgalių palaikymo krepšininkų varžybos buvo ne mažiau įdomios ir įtemptos. Pačias įdomiausias šių varžybų akimirkas galite matyti Eriko Ovčarenko nuotraukose (15min.lt):