Kanados ledo ritulininkai – pasaulio čempionai

Gegužės 28-osios vakarą, Europoje, Suomijos mieste Tamperėje baigėsi 2023-ųjų pasaulio ledo ritulio čempionatas. Jame triumfavo ir pasaulio čempiono vardą į savo rankas susigrąžino Kanados rinktinė.

Baigiamojoje kovoje kanadiečiai 5:2 (1:1, 1:1, 3:0) įveikė Vokietijos ledo ritulininkus. Tai jau 28-asis Kanados rinktinės triumfas pasaulio čempionatų istorijoje. Pagal šį pasiekimą kanadiečiams neprilygsta niekas. Finalinėje kovoje pralaimėjimą patyrusi Vokietija į pasaulio čempionato finalą sugrįžo net po 70 metų pertraukos. Lygiai tiek pat laiko praėjo ir nuo paskutinį kartą vokiečių iškovotų medalių planetos pirmenybėse.

Pasaulio čempionato rezultatais patenkinti ir Lietuvos kaimynai latviai. Latvijoje – bene didžiausia šalies sporto pergalė po Nepriklausomybės atkūrimo. Ledo ritulininkai iškovojo pasaulio čempionato bronzą, kuri latviams prilygsta auksui. Sekmadienį mažajame finale Tamperėje, pratęsus žaidimą, Latvija 4:3 įveikė JAV rinktinę. Ta proga Latvijos parlamentas priėmė netikėtą sprendimą. Gegužės 29-oji Latvijoje paskelbta šventine diena, skirta „paminėti bronzos medalį pasaulio ledo ritulio čempionate“.