Lietuvos plaukikai Toronte

Spalio 28-30 dienomis Toronte vyko antrajasis FINA pasaulio plaukimo taurės etapas.  Jame varžyvbas pradėjo 5 Lietuvos sportininkai: Rūta Meilutytė, Danas Rapšys, Andrius Šidlauskas, Tomas Navikonis ir Silvija Statkevičius. Sėkmingiausi plaukimo takeliuose buvo Rūta Meilutytė ir Danas Rapšys, neblogai pasirode ir Andrius Šidlauskas bei kiti plaukikai.

Rūtą Meilutytė moterų 50 m plaukimo krūtine finale 25-erių pranlenkė visas varžoves ir finišavo pirmoji. Nuotolį kaunietė įveikė per 28,96 sek. ir aplenkė amerikietę Lilly King (29,20 sek.).  Išvakarėse Rūta nepralenkiama buvo, plaukdama dvigubai ilgesnį – 100 m – nuotolį ir laimėjusi pirmąjį aukso medalį. Tad šiuo metu po dviejų. Pasaulio plaukimo taurės varžybų R.Meilutytės asmeniniame rinkinyje net keturi aukso medaliai.  Pirmuosius du Lietuvos plaukikė laimejo Berlyne vykusiose varžybose.

Pasaulio trumpo baseino čempionatuose lietuvė yra iškovojusi šešis medalius – tris aukso ir tris sidabro. Pastkutinį kartą tokio rango varžybose ji dalyvavo 2018 metais. Šiemet  Rūta po ilgesnės pertraukos sėkmingai lenktyniavo Europos ir planetos pirmenybėse ilgajame (50 m) baseine. Tiek pasaulio, tiek žemyno čempionatuose Rūta laimėjo aukso medalius, plaukdama 50 m krūtine, ir bronzos apdovanojimus dvigubai ilgesnėje distancijoje. Pasibaigus pasaulio taurės etapui Toronte, Rūta Meilutytė pasaulio moterų plaukimo rezultatų sąraše užima penktą vietą.

Vyrų plaukikų rezultatai kiek kuklesni: D.Rapšys iškovojo bronzą 400 m plaukimo laisvu stiliumi rungtyje, Andrius Šidlauskas vyrų 200 m plaukimo krūtine finale užėmė penktą vietą.

Silvija Statkevičius savo pasirodymą pasaulio taurės varžybose baigė, užimdama 23 vietą moterų 100 m plaukimo l. stiliumi rungtyje.

Lapkričio 3-5 d.  Indianapolyje (JAV) vyks baigiamosios plaukimo varžybos pasaulio  taurei laimėti.