Silvijos pasiekimų įskaitoje – naujas rezultatas

Silvijos apdovanojimas

Tris dienas (vasario18 – 20 d.d) trukusios Lietuvos plaukimo žiemos pirmenybės vyko Klaipėdos baseine. Tradicinėse Lietuvos plaukimo federacijos varžybose šiemet dalyvavo per 250 plaukikų. Pirmenybės įtrauktos į oficialų Tarptautinės vandens sporto šakų federacijos (FINA) varžybų kalendorių, todėl sportininkai, parodę reikiamus rezultatus, turėjo galimybę patekti į šiemet vyksiančius Europos suaugusiųjų ir jaunimo plaukimo čempionatus bei ilgai lauktas Tokijo olimpines žaidynes. Paskutinę varžybų dieną šalies plaukikai varžėsi 50 ir 400 m plaukimo laisvuoju stiliumi, 200 m plaukimo nugara, 200 m plaukimo krūtine ir 100 m plaukimo peteliške rungtyse. O žiemos pirmenybes užbaigė estafetiniai vyrų ir moterų plaukimai 4 x 100 m laisvuoju stiliumi.

Moterų 400 m laisvuoju stiliumi baigiamajame ture puikiai pasirodė Silvija Statkevičius (4.26,62). Ji ne tik pagerino sau priklausiusį šalies merginų iki 15 metų rekordą, bet ir įvykdė Europos jaunimo čempionato normatyvą (4.26,90). Jaunoji plaukikė parodė savo sportinius įgūdžius ir kitose rungtyse. Pirmajame vakaro plaukime – 200 m l. stiliumi – su nauju Lietuvos merginų iki 15 metų rekordu finišavo Silvija Statkevičius (Etobicoke Swim Club). Jaunoji plaukikė nuotolį įveikė per 2 min. 6,13 sek. Ankstesnis rekordas nuo praėjusių metų gruodžio taip pat priklausė Silvijai (2.06,82). Ji taip pat pasiekė labai gerą rezultatą moterų 100 m laisvuoju stiliumi A baigiamosiose varžybose. Nuplaukusi šį nuotolį per 58,09, Silvija užėmė pirmąją vietą, kartu įsirašydama pagerintą savo pačios asmeninį pasiekimą.

Geriausiu Lietuvos žiemos pirmenybių plaukiku tapo Andrius Šidlauskas (1638 FINA reitingo taškų). Antrą ir trečią vietas pasidalino net penkis aukso medalius iškovojusi Kotryna Teterevkova ir du aukso bei du sidabro apdovanojimus pelnęs Giedrius Titenis, ketvirtas bendroje įskaitoje – Danas Rapšys  o geriausiųjų penketuką užbaigė Deividas Margevičius.