Sėkmingas Rūtos Meilutytės sugrįžimas

Gruodžio 16-18 d.d. vyko Atviras Lietuvos plaukimo čempionatas. Jame dalyvavo per 280 sportininkų iš 25 plaukimo klubų. Gausiausias komandas į šį čempionatą delegavo Kauno plaukimo mokykla, Vilniaus miesto sporto centras ir Klaipėdos „Gintaro“ sporto centras. Būtent į Kauno plaukimo mokyklos atstovų sąrašus buvo įrašyta ir visiems gerai žinomos plaukikės Rūtos Meilutytės pavardė. Daugiau nei dvejus metus tvyrojusią tylą savo karjeroje nutraukusi Rūta Meilutytė vėl pasirodė varžybų plaukimo takeliuose ir akivaizdžiai parodė, kad yra puikiai išsaugojusi savo sportinius įgūdžius.

Rūta Meilutytė baigė savo pasirodymą Lietuvos plaukimo čempionate, trumpame (25 m ilgio) baseine iškovodama ketvirtąjį medalį ir antrą kartą per dieną pagerindama šalies rekordą. Trečiąjį savo auksą Klaipėdoje 24-erių plaukikė laimėjo 50 m plaukimo laisvuoju stiliumi rungtyje. Po beveik dvejų metų pertraukos į varžybas sugrįžusi R. Meilutytė finale 50 m  nuotolį laisvuoju stiliumi įveikė per 24,32 sek. Tai yra naujas Lietuvos rekordas. Čempionė daugiau nei puse sekundės aplenkė antroje vietoje finišavusią keturiolikmetę Smiltę Plytnykaitę (24,97 sek.). R. Meilutytė Lietuvos rekordą pagerino antrą kartą per tą pačią dieną. Gruodžio 18 d. vykusiame kvalifikaciniame plaukime R. Meilutytės užfiksuotas laikas buvo 24,64 sek. Iki tol šalies rekordas buvo dar 2013 m. gruodį Anykščiuose pačios R. Meilutytės pasiektas rezultatas – 24.95 sek.

2019 metais R. Meilutytė buvo diskvalifikuota dvejiems metams dėl antidopingo taisyklių pažeidimo – kaunietė neteisingai pildė duomenis apie savo buvimo vietą. Bausmės laikas šiuo metu jau yra pasibaigęs. Dar prieš paskiriant diskvalifikaciją, plaukikė pranešė baigianti sportininkės karjerą ir nuo to laiko vengė viešumos. R. Meilutytė, būdama vos 15 metų, 2012-aisiais Londono olimpinėse žaidynėse laimėjo olimpinį auksą 100 m plaukimo krūtine nuotolyje. Ji tapo jauniausia šio nuotolio olimpine čempione ir pirmąja nepriklausomos Lietuvos plaukike, iškovojusia olimpinį medalį. Nuo tada prasidėjo R.Meilutytės pergalių virtinė tarptautinėse varžybose. Pasaulio čempione Rūta tapo šešiolikos – 2013 metų pasaulio plaukimo čempionate, kur moterų 100 m plaukimo krūtine pusfinalyje nuotolį įveikė per 1 min. 4,35 sek. ir pasiekė pasaulio rekordą.

Būdama septyniolikos, Rūta tapo pirmąja ir vienintele plaukike istorijoje, bent kartą pasiekusia tuo metu geriausią rezultatą visuose svarbiausiuose tarptautiniuoses jaunimo ir suaugusiųjų plaukimo čempionatuose.

Ar sėkmingas Rūtos Meilutytės sugrįžimas į plaukimo  takelius bus antrosios jos sportinės karjeros pradžia, lieka tik spėlioti. Pati sportininkė jokių pažadų dėl ateities nedalina.